Poradnik

W domowych warunkach do wytwarzania srebra koloidalnego najlepiej używać wody demineralizowanej o stężeniu obcych jonów nieprzekraczającym 1-2 ppm.

Najlepsze rezultaty przy użyciu srebrnej wody do celów wewnętrznych jak i zewnętrznych uzyskuje się, wykorzystując srebro koloidalne o stężeniu od 5 do 15 ppm. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby do celów "nietypowych" wytwarzać srebrną wodę o stężeniu 20, 50 czy nawet 200 ppm. W takim przypadku proces elektrolizy srebra wydłuży się, ale jak najbardziej możliwe jest uzyskiwanie większych stężeń srebra koloidalnego.

Do wyznaczania stężenia jonów srebra w wodzie demineralizowanej najlepiej używać prostego i niedrogiego (ok. 50 zł) miernika TDS. Mierniki można zakupić w sklepach internetowych. Orientacyjnie stężenie srebra koloidalnego można sprawdzić laserem, poprzez obserwację wiązki laserowej w koloidzie srebra. Jest to tak zwany efekt Tyndalla.

Do produkcji srebra koloidalnego w domowych warunkach najlepiej używać drutów srebrnych o czystości 99,9% (trzy dziewiątkowej). Niektórzy twierdzą, że jeszcze lepiej używać drutów srebrnych o czystości 99,99% (cztero dziewiątkowej). Jednak praktycznie jest to takie samo srebro, a koszty certyfikacji srebra jako cztero dziewiątkowego są na tyle duże, że produkującym je firmom się to nie opłaca i srebro o próbie 9999 sprzedają jako 999. Proces wytworzenia czystego srebra jest bardzo podobny dla 999 i 9999. Jako przykład można podać różnicę w cenie srebra 999 i 925. Srebro o dużo mniejszej czystości – 925, jest tak naprawdę niewiele tańsze od srebra wyższej czystości- 999. Oczywiście nie polecam używania srebra o czystości poniżej 99,9%. Z drugiej jednak strony, nie warto też tracić czasu na poszukiwanie srebra "czystszego" od 999, gdyż ewentualne zanieczyszczenia są dużo mniejsze od obcych jonów w wodzie demineralizowanej.

Długość drutów srebrnych najlepiej dostosować do kształtu naczynia. Zazwyczaj najlepiej używać drutów 10-12 cm o przekroju 2 mm. Innym sposobem jest dostosowanie naczynia do posiadanych drutów. Dobrze jest, aby zanurzona część drutów srebrnych wynosiła minimum 8 cm (im więcej tym lepiej) - proces wytwarzania srebra nie trwa wtedy zbyt długo.

Proces produkcji srebra koloidalnego najlepiej przeprowadzać w szklanym, czystym i ciemnym naczyniu, w miejscu mało nasłonecznionym w temperaturze pokojowej. Na wierzch naczynia kładziemy generator srebra koloidalnego w taki sposób, aby druty srebrne były zanurzone w wodzie i aby jednocześnie nie dotykały dna naczynia. Na dnie naczynia osadzają się wodorotlenki srebra, które przewodzą prąd i właśnie dlatego elektrody nie powinny dotykać dna naczynia. Podczas trwania procesu, co jakiś czas można czyścić elektrody.

Gdy proces wytwarzania srebra koloidalnego się skończy, najlepiej srebrną wodę odstawić na jeden dzień (choć nie jest to niezbędne), a następnie koniecznie przecedzić ją przez bibułę, gazę lub filtr, aby oczyścić ją z ewentualnych osadów (wodorotlenków srebra).

Wyprodukowane we własnym zakresie srebro koloidalne najlepiej przechowywać w szklanym, ciemnym naczyniu (butelce, słoiku), w ciemnym miejscu w temperaturze pokojowej. Nie zaleca się przechowywania srebra koloidalnego w lodówce (ze względu na ruchy Browna). W miarę możliwości srebro koloidalne należy wytwarzać często, aby mieć je zawsze świeże i nie przechowywać go zbyt długo, ponieważ z czasem, pod wpływem światła przybiera żółtą barwę (często dzieje się tak ze srebrem sprzedawanym w sklepach lub aptekach).

Srebrna woda sprzedawana w sklepach i aptekach nie jest traktowana jako lek, lecz jedynie jako suplement diety. Nie ma kontroli nad jakością takiego wyrobu, więc i my, kupujący, nie możemy mieć pewności co do trwałości i jakości takiego srebra koloidalnego. Dlatego, aby być pewnym stanu używanego srebra koloidalnego, dobrze jest wytwarzać srebrną wodę we własnym zakresie na wodzie demineralizowanej ze sprawdzonego źródła i przy użyciu drutów srebrnych o dużej czystości. Jeżeli dodatkowo zakupimy jeden z oferowanych generatorów, możemy mieć 100% pewność, że wytworzony w domowych warunkach roztwór nanosrebra jest wysokiej jakości.

Więcej o właściwościach srebra koloidalnego można przeczytać również na stronie: www.koloidsrebra.pl

Dostawa i płatność

Wpłat można dokonywać na rachunek firmowy w mBanku.
Istnieje możliwość wysłania zamówionego towaru za zaliczeniem pocztowym.

Wysyłka Poczta Polską:

  • list polecony priorytetowy/ paczka pocztowa - 12,30zł (dla płatności z góry)
  • przesyłka pobraniowa priorytetowa - 20 zł

Zamówienia i kontakt

biuro@nowoster.pl

gg 1518837

tel. 510 418 836  (w godz. 11-20)

Gwarancja

Oferowane generatory SK objęte są dwuletnią gwarancją.

Zapewniamy serwis gwarancyjny, pogwarancyjny oraz wsparcie techniczne.

Copyright